Продається нежитлове приміщення: м.Баранівка, вул.Соборна, 24 (I поверх, 100 кв.м) Телефонуйте: (067) 410-38-78

06 жовтня 2018

На волю чи за грати: ситуація у Довбиському психінтернаті, який перевіряла прокуратура


Після перевірки Новоград-Волинської місцевої прокуратури у 9-му корпусі Довбиського психоневрологічного інтернату Баранівського району вже не видно металевих ґрат ані на вікнах, ані на дверях.

Про це повідомляється на сайті Житомир.info

Впродовж років 6 палат тут були постійно заґратовані і сюди відправляли підопічних інтернату, у яких загострювалась хвороба. За словами прокурорів, хворі фактично перебувають у нелюдських умовах і незаконно позбавлені волі. Тепер, жодних ґрат тут немає, але саме це викликає обурення, ба навіть більше, страх в місцевих жителів.

«Ці люди, які там утримуються, вони неадекватні. Він може тут ходити, йому щось стукне в голову і він може накинутись на будь-яку людину. Ви думаєте, що тут всі психічно хворі? Тут більше в’язнів, які утримуються в цьому ж корпусі. Вони симулянти, щоб не сидіти "на зоні" вони вдають з себе психів», - каже місцевий житель Анатолій Хоменко.


Люди розповідають: бояться навіть не за себе, а за дітей, які можуть затриматись на гуртках і ввечері повертатись додому.

«Я не вимагаю, я просто прошу забрати їх звідси, або закрити. Тому, що вони не повинні ходити по нашим вулицям. Вони лякають нас, лякають наших дітей. Чому повинні страждати мирні жителі? Я не розумію чому так сталося, чому їх випустили. Це кримінальні елементи, які калічили, вбивали, вони зараз ходять по нашим вулицям, так не повинно бути. На даний момент я з дитиною сама, чоловік за кордоном. Що я маю зробити, якщо він влізе в хату, поріже мене, дитину? І що я зроблю? Ніхто мене не врятує», - каже місцева жителька Тетяна Андрієнко.

Працівники інтернату обурюються разом із місцевими. Кажуть: відколи підопічні почали вільно виходити за межі інтернату, почувають себе неспокійно.

«Ми вранці ідемо на роботу і я не знаю, що на мене чекає. Ми боїмося кожного шурхоту, тому що о 6 годині ранку їдеш коли - темно, холодно. Як щось зашурхотіло, то не знаєш чи то собака, чи то кіт, чи що. Коли була дисципліна, ми знали, що вони закриті, а зараз це шок для всіх. Селище Довбиш піднялося на ноги через таких людей», - розповідає Олена Весельська, яка працює кухаром в інтернаті.

«Випустили їх, вони пішли до будинку пристарілих. Пішов до бабці ліг в ліжко, каже: "я хочу любові". А завтра буде дитина. І він дитину питати не буде, він прямо піде на дитину. Вчора купався повністю оголений, по Довбишу ходив, змушені були "швидку" викликати і поліція привозила, а ніч він нам дебоширив», - каже молодша медсестра Надія Корнійчук.

Директор психоневрологічного інтернату пояснює: до корпусу №9 потрапляли лише ті підопічні закладу, в яких загострювалася хвороба. Щойно пацієнт отримував необхідне лікування, його одразу ж переводили на загальні умови утримання.

«В період агресії вони були обмежені. Просто, щоб повести лікування. Зараз змінилось і вони кажуть: а я не буду приймати ліки. І як його вивести із цієї агресії? Колізія вийшла в законодавчій базі», - каже директор психоневрологічного інтернату Віктор Карпінський.

Ізолювати людину від суспільства можна лише за рішенням суду. Так на брифінгу пояснює заступник прокурора Житомирської області Віталій Мякішев. Порадити щось місцевим у прокуратурі не можуть, лише вкотре наголошують: про ситуацію в Довбиському інтернаті повідомляли в обласну раду і не можуть ігнорувати порушення закону.

«Є Закон «Про психіатричну допомогу» і є Конституція України, є Європейські норми. Ми не можемо не реагувати на вказані порушення. Ми діємо згідно закону. І про дані випадки ми інформували обласну раду в квітні, але якою є їх реакція ми не знаємо», - каже заступник прокурора Житомирської області Віталій Мякішев.

Ну, а поки у високих кабінетах вирішують як діяти, місцеві жителі налаштовані і далі постійно озиратись, йдучи додому з роботи, та не відпускати дітей самих, особливо ввечері.

Нагадаємо, прокуратура виявила у Довбиському психоневрологічному інтернаті факти незаконного позбавлення волі підопічних та розпочала кримінальне провадження.

Немає коментарів:

Дописати коментар