Продаж, втановлення та ремонт кондиціонерів у Баранівці та ближніх містах і селах. Заправка автокондиціонерів. Магазин "ОКО" м.Баранівка, вул.Соборна, 6. Тел. (04144) 3-11-33, (067) 304-25-57.

06 жовтня 2016

Держекоінспекція хоче знати, які підприємства могли отруїти воду в Случі


Державна екологічна інспекція в Житомирській області направила запит до Баранівської міської ради та Баранівської РДА з метою виявлення усіх підприємств, які можуть робити скиди в річку Случ.

Про це повідомляється на сайті Житомир.info

«Керівництво Державної екологічної інспекції в Житомирській області направило запит до Баранівської міськради та Баранівської РДА з метою виявлення усіх підприємств, які можуть робити скиди в ріку Случ, де днями в черговий раз виявлена масова загибель риби. Про це у коментарі Житомир.info 6 жовтня розповів виконувач обов’язків начальника Державної екологічної інспекції у Житомирській області Артур Черниш. У Баранівці з початку тижня перебуває наш спеціаліст. Ми відібрали лабораторні аналізи у кількох місцях: безпосередньо в Баранівському районі, де виявили загибель риби, в районі Понінківської фабрики, у місці, де Хомора впадає в Случ, а також там, де працює такий проблемний об’єкт, як «Миропільський папір». Лабораторія екоінспекції вже робить аналізи, щоб визначити, якими хімічними речовинами забруднена вода. Термін проведення цих аналізів складає 4 дні, і станом на понеділок, 10 жовтня, ми вже будемо бачити картину, де саме знаходиться ймовірний забруднювач. Крім того, інспекція подала запит на Баранівську міськраду та Баранівську РДА з тим, щоб нам надали перелік всіх підприємств, які знаходяться вище від течії, щоб бачити, хто здійснює господарську діяльність і можна було відповідним чином реагувати», - розповів Артур Черниш", йдеться у повідомленні.

За повідомленням прес-служби Держекоінспекції в Житомирській області, 4 жовтня в Баранівському районі екологи виявили масову загибель риби, яка знаходилась по обох берегах річки, а також масове скупчення малорухливої риби на мілині.

«На поверхні води було видно скупчення малька риби, який захоплював  повітря, що свідчить про нестачу кисню в воді. Напівживу рибу працівники МНС переправляли через гідроспоруду нижче по течії з метою її порятунку. А загиблу рибу, яка знаходилась вздовж берегів, працівники міськради зібрали в спеціальну пакувальну тару (поліетиленові мішки) з метою її утилізації», - поінформувала Держекоінспекція.

Нагадаємо, у червні 2016 року голова Житомирської ОДА Сергій Машковський влаштував «ревізію» на Понінківській картонно-паперовій фабриці, звідки через несправні очисні споруди неочищені стоки потрапляли в річки Хомора та Случ. У липні 2016 року міністр екології та природних ресурсів закликав громаду Баранівського району об'єднатися для порятунку Случі, а екологи відібрали 13 проб поверхневих вод з Случі та її притоки Хомора. На початку жовтня 2016 року у річці Случ знову зафіксували масову загибель риби.

Немає коментарів:

Дописати коментар