Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

22 травня 2015

Директор "Еко Нова" каже, що лінія по утилізації пестицидів уже працює в Баранівці


Генеральний директор заводу "Еко Нова", що на околиці Баранівки Олександр Далакішвілі розповів, що лінія по утилізації пестицидів I-III класу небезпеки уже працює у процесі налагодження.

Про це повідомляє РБК Україна.

У Житомирській області запускається перший в Україні завод з утилізації пестицидів "Еко Нова". Про це заявив генеральний директор заводу Олександр Далакішвілі в ході демонстрації роботи устаткування, на якій були присутні представники Міністерства екології і природних ресурсів України, Європейської бізнес асоціації та бізнесу.

"В Україні накопичується дуже велика кількість небезпечних відходів. Їх потрібно кудись визначати: викидати не можна, потрібно утилізувати. Сьогодні цим ніхто не займається. Ми будемо першими", - зокрема, заявив Далакішвілі.

Гендиректор заводу "Еко Нова" зазначив, що лінія по утилізації пестицидів I-III класу небезпеки вже працює у процесі налагодження і запуститься найближчим часом, як тільки буде опрацьований технічний регламент для кожного виду відходів. Потужність заводу становить 200-300 тонн утилізації небезпечних відходів в місяць.

У той же час на заводі вже більше року працює лінія по переробці на вторсировину тари з-під небезпечних відходів. "Рік тому було відвантаження 1100 тонн, коли завод не був на 100% завантажений... Зараз ми тільки за півтора тижні вивезли понад 30 тонн", - уточнили на підприємстві "Еко Нова".

Проблема утилізації та переробки небезпечних відходів для України є дуже актуальною. За даними експертів, щорічно в країні утворюється близько 500 млн тонн різних відходів, 1 млн тонн з яких загрожує здоров'ю та життю громадян. У свою чергу загальні обсяги накопичення вже перевищують 14 млрд тонн.


фото сайту РБК Україна

Нагадаємо, на колишньому льонозаводі підприємство планує використовувати утилізатор відходів. Відповідне оголошення від імені ТОВ «Еко Нова» було опубліковане в місцевій газеті ще у серпні 2014 року. Така заява восени минулого року викликала суспільний резонанс серед місцевого населення. Тоді депутати райради запевнили, що не допустять, щоб подібне підприємство працювало у Баранівському районі. Разом з тим керівництво «Еко Нова» звинуватило місцевих депутатів у тому, що вони хочуть "задушити підприємство" і залишити 18 мешканців Баранівки без роботи. У жовтні міська рада відмовилась надати дозвіл "Еко Нова" на зміну цільового призначення землі, а в грудні у Баранівці близько 300 місцевих мешканців пікетували міську раду з вимогою припинити діяльність підприємства.