29 листопада 2019

Баранівська громада планує перейти на відновлювані джерела енергії до 2050 року


Баранівська об’єднана територіальна громада (Житомирська область) та Тростянецька міська рада (Сумська область) мають намір повністю перейти на відновлювані джерела енергії (ВДЕ) до 2050 року.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Зокрема, у Львові на форумі «Кліматичні амбіції міст» представники громад заявили, що вони планують розвивати енергоефективність бюджетних та приватних будівель, скорочувати викиди транспорту, залучати інвестиції, щоб втілити проєкти відновлюваної енергетики.

Їх головна мета - перейти на 100% ВДЕ до 2050 року. Громади вже підписали меморандум про перехід із міжнародною неурядовою організацією 350.org.

Раніше про свій енергетичний перехід на 100% ВДЕ (першим у Східній Європі) заявив Житомир. У червні 2018 року міський голова Сергій Сухомлин і представники міжнародної неурядової організації 350.org підписали меморандум про співпрацю.

Над енергетичним переходом в Україні також працюють громади Львова, Кам’янця-Подільського та Чорткова, які торік підписали меморандум з 350.org та поставили за мету перейти на 100 % відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

Крім того, меморандум підписала Асоціація Малих Міст України. Зокрема, виконавча директорка АММУ Катерина Проценко заявила, що вони будуть підтримувати процес переходу міст-членів Асоціації на 100% відновлюваних джерел.

Нагадаємо, відновлювані джерела енергії - джерела, які поновлюються природним шляхом: сонячне світло, вітер, енергія води (течії, хвилі), геотермальне тепло і енергія біопалива.фото з соцмережі Facebook

Немає коментарів:

Опублікувати коментар