У Баранівському районі майже 67 % проб води, взятих із системи централізованого водопостачання не відповідає нормам за санітарно-хімічними показниками, за мікробіологічними - майже 7 %.
Про це повідомляється на сайті ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
У 12 районах Житомирської області із 23 вода із системи централізованого водопостачання не відповідає нормам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
"Найгірша якість води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками в Попільнянському, Ружинському, Лугинському, Радомишльському, Новоград-Волинському, Баранівському, Пулинському. Овруцькому, Народицькому, Чуднівському, Любарському районах. За мікробіологічними - в Пулинському, Народицькому, Чуднівському, Новоград-Волинському, Любарському, Романівському районах", - йдеться у повідомленні.
За результатами досліджень, у Баранівському районі за санітарно-хімічними показниками зі 136 проб не відповідає нормативним показникам - 91 або 66,9 %. За мікробіологічними показниками зі 115 проб не відповідає нормативним показникам - 8 або 6,9 %.
За інформацією лабораторного центру, лише 30% жителів області забезпечені централізованим водопостачанням, а решта – споживають воду із колодязів та локальних свердловин, які здебільшого мають незадовільний санітарно-технічний стан.
Особливе занепокоєння у фахівців лабораторного центру викликає забруднення нітратами води з децентралізованих джерел. За оцінками фахівців, вміст нітратів у питній воді в деяких населених пунктах області перевищує гранично допустимі концентрації в 1,5-4 рази.
А що потрібно зробити,щоб відповідала нормам ?
ВідповістиВидалитизамість піднімання ціни вернути нормальний фільтр який стояв і не пользуватись піском замість фільтра
ВидалитиПіти в гастроном
ВидалитиПерестати забруднювати навколишнє середовище.
ВидалитиЯкщо на 67% вода не відповідає нормативним показникам,то це не питна вода, технічна. А тарифами деруть як за питну?
ВідповістиВидалити