20 лютого о 17:00 у Баранівці на площі Волі відбудеться мітинг-реквієм з нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

29 листопада 2018

Баранівські вчителі збираються страйкувати, якщо їм не виплатять зарплату


Через невиплату заробітної плати освітяни Баранівської громади збираються влаштувати акцію протесту. Відповідне повідомлення оприлюднили у соцмережі педагоги двох навчальних закладів.

"Ми, педколектив ОНЗ "Баранівська гімназія", повідомляємо Вас про проведення акції протесту 07.12.2018 року з 8.30 год, у формі страйку, відповідно до Кодексу законів про працю України, у разі невиплати заробітної плати за жовтень, листопад у повному обсязі до 05.12.2018 року", - йдеться у повідомленні.

До намірів педагогічного колективу Баранівської гімназії приєдналися їхні колеги з Баранівської загальноосвітньої школи №2 ім. Ольги Сябрук.

У Житомирській облдержадміністрації прокоменували проблему з заборгованістю по заробітній платі освітянам в окремих ОТГ області. Голова ОДА Ігор Гундич пообіцяв врегулювати це питання завдяки субвенції, на яку очікують в області.

«Ніколи ні обласна адміністрація, ні держава не відсторонювалися від проблем, які виникають в органах місцевого самоврядування. Ми знаємо про проблему з недостатністю по заробітній платі вчителям. Найближчими днями будемо чітко розуміти, яка додаткова освітня субвенція прийде на область, щоб врегулювати це питання», - зазначив Ігор Гундич.

Разом з тим, голова ОДА акцентував увагу на тому, що забезпечення виплат по захищеним статтям - це відповідальність очільників об'єднаних територіальних громад.

«Це не означає, що органи місцевого самоврядування самі не можуть закрити цю недостатність. Питання в тому, що згідно з бюджетним кодексом, кожен голова ОТГ, мер міста має забезпечити виплати по захищеним статтям, бо у разі невиплати це кримінальна відповідальність. Але кожен намагається до останнього чекати, щоб отримати додаткову субвенцію, і це відбувається з року в рік. Так, проблему цю ми вирішимо. Але це не означає, що так буде завжди. На сьогодні голова ОТГ – це не просто посада, на яку тебе вибрали люди. Це, в першу чергу, відповідальність, яку ти маєш нести перед громадою. У певних випадках потрібно робити непопулярні кроки. Якщо мова йде про те, що малокомплектні школи потрібно оптимізовувати, то це потрібно робити. Тому що коли в школі 18 учнів і 25 вчителів – такого бути не повинно», – наголосив керівник області.

Нагадаємо, за фактом невиплати зарплати вчителям декількох місцевих шкіл, Новоград-Волинська місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження.


Немає коментарів:

Дописати коментар