Продається капітальна будівля ферми. Можливе використання під будь-яке виробництво. Загальна площа 500 кв. м. Телефонуйте: (067) 917-30-26

29 листопада 2018

Баранівські вчителі збираються страйкувати, якщо їм не виплатять зарплату


Через невиплату заробітної плати освітяни Баранівської громади збираються влаштувати акцію протесту. Відповідне повідомлення оприлюднили у соцмережі педагоги двох навчальних закладів.

"Ми, педколектив ОНЗ "Баранівська гімназія", повідомляємо Вас про проведення акції протесту 07.12.2018 року з 8.30 год, у формі страйку, відповідно до Кодексу законів про працю України, у разі невиплати заробітної плати за жовтень, листопад у повному обсязі до 05.12.2018 року", - йдеться у повідомленні.

До намірів педагогічного колективу Баранівської гімназії приєдналися їхні колеги з Баранівської загальноосвітньої школи №2 ім. Ольги Сябрук.

У Житомирській облдержадміністрації прокоменували проблему з заборгованістю по заробітній платі освітянам в окремих ОТГ області. Голова ОДА Ігор Гундич пообіцяв врегулювати це питання завдяки субвенції, на яку очікують в області.

«Ніколи ні обласна адміністрація, ні держава не відсторонювалися від проблем, які виникають в органах місцевого самоврядування. Ми знаємо про проблему з недостатністю по заробітній платі вчителям. Найближчими днями будемо чітко розуміти, яка додаткова освітня субвенція прийде на область, щоб врегулювати це питання», - зазначив Ігор Гундич.

Разом з тим, голова ОДА акцентував увагу на тому, що забезпечення виплат по захищеним статтям - це відповідальність очільників об'єднаних територіальних громад.

«Це не означає, що органи місцевого самоврядування самі не можуть закрити цю недостатність. Питання в тому, що згідно з бюджетним кодексом, кожен голова ОТГ, мер міста має забезпечити виплати по захищеним статтям, бо у разі невиплати це кримінальна відповідальність. Але кожен намагається до останнього чекати, щоб отримати додаткову субвенцію, і це відбувається з року в рік. Так, проблему цю ми вирішимо. Але це не означає, що так буде завжди. На сьогодні голова ОТГ – це не просто посада, на яку тебе вибрали люди. Це, в першу чергу, відповідальність, яку ти маєш нести перед громадою. У певних випадках потрібно робити непопулярні кроки. Якщо мова йде про те, що малокомплектні школи потрібно оптимізовувати, то це потрібно робити. Тому що коли в школі 18 учнів і 25 вчителів – такого бути не повинно», – наголосив керівник області.

Нагадаємо, за фактом невиплати зарплати вчителям декількох місцевих шкіл, Новоград-Волинська місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження.


Немає коментарів:

Дописати коментар