Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

03 лютого 2018

Мінприроди подало позов до суду на забруднювача річок Случ і Хомора


Мінприроди подало адміністративний позов до окружного суду міста Києва щодо анулювання дозволу на спеціальне водокористування, виданого Понiнкiвській картонно-паперовій фабриці.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Мінприроди подало позов щодо анулювання дозволу в Понiнкiвської картонно-паперової фабрики на скиди забруднюючих речовин.

Очевидно пам’ятаєте жахливі кадри з дохлою рибою та раками в річках Случ і Хомора, які щоліта облітають всі українські телеканали та інтернет-видання.

Цій історії не 5 і навіть не 10 років. Про неї з парламентської трибуни роками кричали відомі представники цього виборчого округу, не забуваючи звинуватити Мінприроди у всіх гріхах. Щоправда, ці люди чомусь замовчували той факт, що анулювання дозволу на скиди забруднюючих речовин юридично належало до компетенції облдержадміністрації.

Між іншим тої ОДА де нещодавно ліквідували департамент екологіі.

Водночас представники Державної екологічної інспекції роками фіксували факти порушення природоохоронного законодавства та наполегливо робили приписи облдержадміністрації анулювати дозвіл, виданий Понiнкiвській картонно-паперовій фабриці. Можна лише здогадуватися чому місцева влада цього не робила.

Нагадаю, що історія набула загальнонаціонального розголосу і довелося втручатися навіть на рівні Уряду. Зокрема, минулого літа було зібрано регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо проведення заходів, спрямованих на запобігання забрудненню річок Хомори і Случа.

У грудні нашими зусиллями ця історія, як і інші подібні історії по всій країні, отримала продовження. Ми змінили правила гри. Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє Державному агентству водних ресурсів України, координованому Мінприроди, не лише видавати дозволи на скиди, але й анульовувати їх. Тепер рішення за судом.


Хотів би, щоб ця історія стала ще одним роз’ясненням для громад, що насправді багато ситуацій можна вирішити, змусивши передусім владу на місцях виконувати свої прямі обов’язки», - написав на своїй сторінці у Facebook Остап Семерак.

фото зі сторінки міністра

Нагадаємо, вранці 6 червня через забруднення річки Хомора жителі кількох населених пунктів перекрили дорогу на Хмельницький, а вже вранці 7 червня близько сотні жителів Баранівки пікетували Кабмін з метою привернути увагу до забруднення річок.

Немає коментарів:

Дописати коментар