Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

07 червня 2017

Мешканці Баранівки пікетували Кабмін з метою привернути увагу до забруднення річок


Близько сотні жителів Баранівки вийшли 7 червня під стіни Кабінету Міністрів України з вимогою вжити невідкладних заходів для врегулювання екологічної катастрофи на річках Случ та Хомора.

Основна з вимог пікетувальників - почути від урядовців конкретні терміни вирішення проблеми із забрудненням Случі та Хомори.

«Ми вимагаємо від влади, щоб вони нарешті звернули увагу на проблему забруднення річок Хомора і Случ та оголосили нам детальний план ліквідації цього екологічного лиха та зведення нових очисних споруд», - повідомила одна із організаторів акції Юлія Дем’яненко.

Загалом участь в акції беруть близько 150 громадських активістів із Житомирської, Рівненської та Хмельницької областей. Учасники акції, серед яких були жителі міст Баранівка, Новоград-Волинський, селищ Першотравенськ та Понінка Житомирської області, намагаються привернути увагу урядовців до екологічної катастрофи в регіоні.

Уже другий рік поспіль у місцеві річки Хомора та Случ потрапляють промислові викиди, Як було попередньо встановлено, забруднювач - Понінківська картонно-паперова фабрика, яка працює у Хмельницькій області. Торік підприємство оштрафували.

Крім того, у прокуратурі відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення, але потім справу передали до прокуратури Хмельницької області. На початку травня 2017 року в Хомору знову потрапили промислові викиди і почалася масова загибель риби.

Депутати Баранівської районної ради нещодавно ухвалили звернення до Генеральної прокуратури України й Міністерства екології та природних ресурсів із вимогою вжити дієвих заходів. Це звернення підтримали також депутати Житомирської обласної ради.

Так як ніяких змін не відбулося, жителі, обурені безкарністю підприємства-забруднювача та бездіяльністю державних органів, вирішили вдатися до акцій протесту: 6 червня в районі села Глибочок Баранівського району активісти перекрили автодорогу Новоград-Волинський-Полонне-Старокостянтинів, а 7 червня організували пікет під стінами Кабінету Міністрів.