Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

01 лютого 2018

У 2018 році аграріям Житомирщини з обласного бюджету виділять 5,3 млн грн


У 2018 році на розвиток агропромислового комплексу Житомирщини з обласного бюджету виділять 5,3 млн грн. Найбільше коштів спрямують на пільгове кредитування індивідуальним сільським забудовникам.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Руслана Кирилюка, постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села обласної ради погодила 8 напрямків, за якими фінансуватиметься Програма розвитку агропромислового комплексу області на 2016-2020 роки.

З них 3 напрямки нові – вперше кошти обласного бюджету виділятимуться на сприяння розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, фермерських господарств та дорадництво (надання консультаційної та інформативної допомоги агропідприємствам щодо технологій виробництва, грантів, державних та інших програм підтримки).

У 2018 році на реалізацію Програми передбачено 5,3 млн грн. Найбільше коштів спрямують на надання державного пільгового кредитування індивідуальним сільським забудовникам – 2 млн грн, та відшкодування вартості установок індивідуального доїння корів – 1 млн грн.

Також агропідприємства області можуть отримати фінансову підтримку на:

- органічне виробництво – 100 тис. грн;
- приріст поголів’я корів у сільгосппідприємствах – 500 тис. грн;
- часткове відшкодування вартості придбання племінних телиць, нетелей, корів господарствами населення – 100 тис. грн;
- сприяння розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – 730 тис. грн;
- сприяння розвитку фермерських господарств – 800 тис. грн;
- дорадництво – 70 тис. грн.

Напрямки програми та розподіл коштів будуть затверджувати депутати під час чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 7 березня 2018 року. Детальні умови, як отримати компенсації та відшкодування, будуть опубліковані згодом на сайті Житомирської ОДА.

Нагадаємо, у 2017 році на виконання заходів Програми за 6 напрямками з обласного бюджету було використано 6,1 млн грн. Найбільше коштів спрямовано на відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння корів господарствами населення – майже 2 млн грн. Індекс сільськогосподарського виробництва минулого року склав 105,2%, за яким Житомирщина посіла 4 місце в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар