У зв’язку з розпалом у Баранівському районі епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій Держпродспоживслужба звертає увагу населення на здійснення заходів щодо їх профілактики.
Про це повідомляється на сайті Житомирської облдержадміністрації.
Уникати контактів з хворими.
- Джерело вірусу – хвора людина. Захворів - залишайся вдома.
- Обмеження відвідувань натовпів, у тому числі і відвідування дитячих колективів іноді виправданий захід. Рішення про тимчасові карантинні заходи дозволяють розвести дитячі колективи і уповільнити поширення інфекції.
- Не контактуйте з хворими у транспорті, за можливості пересувайтеся пішки.
- Використання маски виправдане лише за умови використання її хворою людиною, якщо поряд здорові. Звісно, вірус вона не затримає, але допоможе зупинити крапельки із вірусом. Міняти її необхідно, щойно стане вологою. Використовувати маски на вулиці - взагалі немає сенсу. Віруси не виживають у прохолодному, вологому повітрі назовні.
- Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню та довго залишаються ефективними.
- Уникайте висихання слизових оболонок носа, постійно закапуйте сольові розчини. Можна приготувати розчин самостійно (1 чайна ложка звичайної солі на 1 л кип’яченої води) або купити в аптеці фізіологічний розчин, або готові сольові розчини для введення в носові ходи.
- Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких Ви час від часу торкаєтесь руками. У період загрози вірусної інфекції часто мийте руки з милом або обробляйте їх дезінфікуючим розчином із вмістом спирту.
- При нежиті необхідно користуватися одноразовими серветками.
- В сезон застуд слід обмежити важкі силові тренування, бо вони знижують імунітет; рекомендована зарядка з обов’язковими елементами дихальної гімнастики.
- У харчовий раціон слід включати не менше 50% рослинної їжі в сирому вигляді (капуста кольорова, білокачанна, морква, буряк, часник, цибуля, шпинат, хрін, помідори, яблука, гарбуз, смородина). Необхідно звести до мінімуму споживання рафінованих та термічно оброблених продуктів. У раціоні повинні бути бобові, горіхи, які виконують роль природних імуномодуляторів.
Обов'язково зверніться до лікаря, якщо:
- помітили виражену тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ;
- не збивають високу температуру парацетамол та ібупрофен;
- посилився кашель та знизилася його продуктивність;
- глибокий вдих призводить до нападу кашлю;
- відчули погіршення після покращення;
- відсутнє покращення самопочуття на четвертий день хвороби;
- тримається підвищена температура тіла на сьомий день хвороби.
Немає коментарів:
Дописати коментар