Місто Баранівка визначено одним із 14 пілотних міст в Україні, де будуть впроваджувати бюджетування за участю громадян, зокрема, з розподілу бюджетних коштів на реалізацію пріоритетних проектів.
Про це повідомляється на сайті Баранівської міської ради.
За результатами конкурсного відбору міст, який проводився Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) у червні 2016 року для участі у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) місто Баранівка визначено одним з переможців конкурсу з відбору 14 пілотних міст в Україні для впровадження бюджетування за участю громадян, зокрема, з розподілу бюджетних коштів на реалізацію пріоритетних проектів.
Планується, що робота з 7 містами 2-ої групи, до якої включено місто Баранівка, розпочнеться у вересні 2016 року. Їм буде надано організаційно-технічну підтримку при впровадженні бюджету участі починаючи з проекту бюджету міста на 2018 рік.
В мережі Інтернет є інформація про те, що проект «Бюджет участі» вже працює в 11 зі 172-х міст обласного значення в Україні. Якщо його запровадять у Баранівці, то городяни зможуть самі ініціювати та підтримувати пріоритетні для міста питання.
За словами експерта Українського незалежного центру політичних досліджень Іван Лукеря, працює все просто: спочатку стартує конкурс проектів. Надавати на розгляд свої проекти може будь-хто. Після цього відбувається відкрите голосування за пропозиції. Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть профінансовані з міського бюджету.
«Проекти можуть бути різні. Від благоустрою - до соціальної сфери. Всі проекти проходять процедуру голосування. Кожен може заповнити бюлетень або зайти на сайт міськради та проголосувати. І ті, хто переможе у цьому голосуванні, будуть безумовно, безальтернативно профінансовані у рамках цього бюджету участі», - розповів Іван Лукеря.
Виглядатиме це так: люди подають ідеї та обирають кращі. Проекти, які перемагатимуть у голосуванні, реалізовуватиме міська влада.
Гроші не видаються "на руки” ініціаторам проекту, а фінансуються з бюджету, відповідальним виконавцем проектів є міська влада. Така форма взаємодії дозволяє місцевій владі визначати пріоритети, розуміти потреби людей та більш ефективно витрачати кошти громадян, а містянам – брати участь у формуванні "порядку денного” свого міста, реалізовувати свої проекти, долучатися до формування міського бюджету.
Немає коментарів:
Дописати коментар