Величезні вази та мініатюрні чашки, сервізи, яким понад 80 років, та багато інших виробів можна побачити у відділі сектора фарфору історико-краєзнавчого музею, що знаходиться у місті Баранівка.
Про це повідомляється на сайті Житомирської облдержадміністрації
"Історія міста Баранівка тісно пов’язана з історією місцевого фарфорового заводу. Тому візитівка Баранівки - це музей фарфору та порцеляни. Колись слава баранівського фарфору лунала далеко за межами Житомирщини і навіть України. Мало хто знає, але історія місцевого фарфорового заводу «Баранівський фарфор» нараховує більше ніж 200 років. Завод займався виробництвом фарфору та порцелянового посуду аж з 1802 року. Традиційно основною продукцією фарфорового заводу були столові, чайні та кавові сервізи з фарфору. Але вироблялись і інші цікаві порцелянові вироби", - йдеться у повідомленні.
За словами завідуючої відділом сектора фарфору історико-краєзнавчого музею Тамари Родигіної, в музеї є майже 8 тисяч експонатів. Найстаріша тарілка – 1805 року.
«Музей працює з 8.00 до 16.00, вхід вільний. Я працюю тут 5 років, і він постійно відкритий. В музеї до 8 тисяч експонатів. Є навіть тарілка, датована 1805 роком, але старого фарфору, дорогоцінного в нас мало», – зазначила Тамара Родигіна.
Адреса музею: м. Баранівка, вул. Соборна, 48a. Телефон для довідок - (04144) 4-22-39.
фото з сайту Житомирської ОДА, фоторепортаж дивіться тут
так все ж таки, хто винен у тому,що такий завод щез...???
ВідповістиВидалитиБув завод, а нашим дітям та внукам лишився тільки музей... Нам є над чим замислитись!
ВідповістиВидалитиНу замислилися, і що далі...той хто винен у тому що заводу не має, спокійно ходить по Баранівці, і тільки либиться...а другий так розпасся, що майбуть скоро трісне...
ВидалитиВинні в тому всі, хто продав свої акції за безцінь. А то були не просто акції, а майнові паї. Знайшлися хитрі люди з Києва і скупили майно за копійки. А тепер всі бідкаються, чому немає заводу. Та всі 5000 його працівників самі ж добровільно віддали свій завод "у хороші руки"! А за музей спасибі керівникам району, бо його давно уже розграбували б спритні ділки, якби район не втрутився вчасно і не прийняв на свій баланс цінності. Ще треба дякувати покійному Пушкарю Івану Семеновичу, який не дав розграбувати музей ні для Баті, ні для йому подібних. Саме завдяки Івану Семеновичу маємо всі цінності, якими буде милуватися ще не одне покоління жителів району! Царство йому небесне!
ВидалитиДобре хоча б музей лишився,я думала там вже немає жодного експонату, обов*язково завітаю, дякую сайту за корисну інформацію.
ВідповістиВидалитиСтарі та дорогоцінні експонати нашого підприємства насправді знаходяться у так званій власності одного із бувших директорів заводу,а пізніше першою особою району. Ось туди потрібно завітати.
ВідповістиВидалитиДуже схоже на правду. Мені здається на це слід звернути увагу правоохоронним органам.
Видалитицього не буде, бо у районі всі блюдолизи і ср...лизи...
ВидалитиІ не тільки в районі, а й у місті. Он мер, який раніше кричав, що це злочин будувати магазин по вулиці Першотравенській так близько біля дороги, недавно спокійнісінько дав дозвіл цій же людині на іще один магазин у тому ж місці. Та ще й відсоток пайової участі забудовника у розвиток міста встановив мінімальний, тоді як наприклад для Пилипчуків було встановлено максимальний відсоток, незважаючи на те, що там приймався в експлуатацію жилий будинок із вбудованим магазином. А для жилих будинків максимальний відсоток - 4%, а не 10%, як зробив наш мер. Ось такий "індивідуальний" підхід мерії до підприємців. Як ви думаєте: у чию кишеню пішла різниця між відсотками??7
Видалитивін і про-рав завод і льонозавод він і кірпічний він і спокійно лазить криволапий по баранівці добре хоч не зробили заслуженим жителем
ВідповістиВидалитито чого ж ми всі мовчимо , може треба всіх перед всима поставити на площі, і сказати, і подивитися один одному у вічі , а то з підземілля добре керувати районом ,і тими нашими недолугими , "рукойводителями",то скільки ж можна ,за один завод тільки спитати і взяти за я..ця , а все остальне саме закрутиться...
ВидалитиФарфор випускали не тільки в Баранівці! Вони думають що ми забули хто положив Довбишський фарфоровий! Як пропадали із Курного ешалони із загруженною посудою?А під час будвництва школи в Довбиші, був побудований один із маєтків.А зараз підсадили на прценти відкатів декого із підприємців.Зараз вони при владі, ці любі друзі2!
ВідповістиВидалитиЦе всі про Савича Володимра Васильовича?
ВідповістиВидалитине тільки про нього, є чимало і інших акторів які похерили в місті і в районі підприємства,і живуть за рахунок накраденного, то це все треба виносити на суд людський.
ВидалитиНайголовніший нинішній актор - у мерії. Похерив територію заготконтори та ДУ, тепер херить бюджет міста, побудував не менший маєток у Зоряному, а зараз будує ще й у Польщі.
Видалитимер заготконторою не керує проснись- бачте тільки дійсно важливе питання підіймається і погнали на мера і ті до кого чарка пється і шапка горить
ВідповістиВидалитиСара, я тебя умоляю, кому він треба той твій мер. З ним все давно ясно. І що значить заготконторою не керує? Вона що, не на території міста?
ВидалитиА автобаня там чия? А кафе? Да, там заправляє не мер, а його синок. Але це ж одне й теж. Саме в тому кафе і чарка пється, і шапки горять!
ВидалитиОго ну тут і жара!
ВідповістиВидалититочно бачу що нормальні люди сюди не заходять та честь і хвала душку за мойку і кафе да купив він приміщення у починка а не даром взяв бо в починка якщо даже миша живе десь на територіі то і та дань платить
ВідповістиВидалитиА за які шиші він їх купив? Не за мерську ж зарплату? Бо за даними про його зарплату він настільки бідний що получає субсидію. Значить, купив за хабарі, які йому носили й носять Еконови та інші, або за відкати від ремонтів доріг, від борделю на стадіоні, від захмарних премій підлеглим!!!
ВідповістиВидалитиА мне интересно,сохранилась-ли ваза художественной работы,она стояла в третьем зале,высотой от пола до потолка и цену в нете выставили 2мил.евр.ПушкарьИ.С.оченьпереживал за все экспонаты.А ещё в своё время представители местной власти божились музей назвать именем Пушкаря,СЛАБО?
ВідповістиВидалитиДобрий день.Дуже хотів би звязатись з керівником музею,якщо можна-координати на електронку-tarantul74@gmail.com Дякую
ВідповістиВидалити