Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

04 грудня 2014

У Баранівці понад 300 людей протестували проти "шкідливого" підприємства


3 грудня близько 300 мешканців Баранівки зібралися під стінами міської ради, протестуючи проти діяльності ТОВ «Еко-Нова», яке планує утилізувати небезпечні відходи на території міста.

Саме у цей день відбувалась чергова сесія Баранівської міськради, на якій депутати мали розглядати питання щодо діяльності даного підприємства.

Люди виступали проти існування на території міста підприємств, що будуть забруднювати навколишнє середовище, вимагали, щоб підприємство ТОВ "Еко Нова" припинило свою діяльність та принесли плакати з написами: "Нашим дітям здорове майбутнє", "Депутат, думай!".

Через деякий час людям запропонували обговорити дане питання на громадських слуханнях у міському будинку культури ім.А.Пашкевича.


Зі сцени будинку культури мер Баранівки Анатолій Душко запевнив присутніх, що ніхто одноосібного рішення щодо діяльності ТОВ «Еко-Нова» на території міста не приймав, адже це в компетенції виконкому чи міської ради.

мушу одне вас попросити, щоб ви люди добрі знали, сільський, селищний, міський голова одноосібно не приймає ніяких рішень. Все лежить в колективних рішеннях або виконавчого комітету, або сесії», - сказав Анатолій Душко.

Однак депутат райради Аліджан Курбатов зазначив, що саме міська рада погоджувала дозвільну документацію ТОВ «Еко Нова» у 2013 році.

«Перелік організацій з якими погоджено документацію або умови провадження нових матеріалів і речовин: перша стоїть - Баранівська міська рада. Значить, шановні, або ввели в оману Міністерство екології, яке отримало ці документи, або це справді кримінальна справа і хтось буде віповідати. Пішов запит на Генеральну прокуратуру і, я думаю, що таки хтось буде відповідати», - розповів Курбатов.

За словами одного з депутатів міської ради Тетяни Кравчук, у 2013 році міська рада жодного рішення стосовно ТОВ «Еко Нова» не приймала.

«Я дуже обурена, що Анатолій Олександрович каже, що він нічого не вирішує. а насправді.. а хто? Міська рада, депутати?... А ми ж не голосували проти того всього. Нас так само обдурили, як і вас. Хто погоджував ліцензію? Баранівська міська рада. А ми не погоджували!», - запевнила Тетяна Кравчук.

Після цього депутатам Баранівської міськради запропонували провести засідання просто на сцені будинку культури і в присутності місцевих мешканців проголосувати питання, які стосуються діяльності ТОВ «Еко-Нова», а саме питання щодо заборони розміщення даного підприємства на території міста. Даним рішенням депутати також рекомендували «ЕкоНова» скористатись тим правом, яке було прописане при укладенні договору оренди земельної ділянки під обєктом, який належить йому на праві власності, на тих же умовах, що були у попереднього користувача, тобто використовувати землю за сільськогосподарським призначенням.

Крім того, депутати міської ради підтримали звернення до прокуратури Житомирської області з проханням перевірити легітимність здійснення господарської діяльності ТОВ "Еко Нова" в частині переробки тари з-під отрутохімікатів.

Після цього громадські слухання завершилися, а депутати продовжили своє засідання уже в стінах міської ради.