30 серпня 2019

У Баранівському районі через кукурудзяного жука запровадили карантинний режим


На землях ТОВ «Баранівське сільськогосподарське підприємство - 1»
села Зеремля Баранівського району на загальній площі 77 гектарів запровадили карантинний режим по кукурудзяному жуку.

Про це повідомляється на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

"При проведенні фітосанітарного моніторингу державними фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області виявлено нові вогнища Західного кукурудзяного жука на території ТОВ «Баранівське сільськогосподарське підприємство-1» на прощі 77,0 га", - йдеться у повідомленні.

На даній території рішенням голови Баранівської райдержадміністрації № 131 від 28.08.2019 року запроваджено карантинний режим та затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації.

На даний час площа зараження Західним кукурудзяним жуком в Житомирській області сягає 714,26 га, це 6 районів області: Баранівський, Романівський, Радомишльський, Чуднівський, Бердичівський, Житомирський та Новоград-Волинський. На цих територіях запроваджено карантинний режим та здійснюються заходи по локалізації та ліквідації.

"Фітосанітарні заходи: У разі виявлення жука застосовуються всі необхідні заходи з ліквідації первинного вогнища, згідно з існуючим фітосанітарним законодавством. Для цього передбачено запобіжні, організаційні, агротехнічні, біологічні, хімічні заходи, а також використання стійких гібридів кукурудзи", - інформує Держпродспоживслужба.

Ефективним агротехнічним заходом спрямованим на локалізацію і ліквідацію жука є сівозміна, що включає зернові, крім кукурудзи, багаторічні трави, конюшину, люцерну тощо. Поля кукурудзи, на яких виявлено первинні вогнища жука, переорюють після збирання врожаю і наступного року засівають іншими культурами. На цих полях забороняється висівання кукурудзи протягом трьох років. Застосування оранки, малосніжні та холодні зими зумовлюють глибше промерзання ґрунту і часткову загибель яєць шкідника.

"Хімічний метод боротьби полягає в застосуванні проти личинок та дорослих комах інсектицидних препаратів. Для обробки насіння  застосовують протравник Вітакс (8 л/т). Високоефективними в боротьбі з імаго західного кукурудзяного жука є використання препаратів: Фостран (1,5 л/га), Фараон (1,5 л/га), Резонанс (2,5 л/га) та Оперкот Акро (0,2 л/га). Дані препарати необхідно застосовувати в ранішні та вечірні години коли шкідник найбільш активний і інтенсивно живиться", - зазначено у повідомленні.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар