Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

05 березня 2018

У Баранівському лісмисгоспі цього року створюватимуть лише мішані лісові культури


У 2018 році на усіх без винятку зрубах створюватимуть мішані лісові культури. Їх площа сягатиме 300 га. Для цього у лісмисгоспі заготовили 3594 кг лісового насіння та виростили понад 2 млн сіянців.

Хвойні ліси Баранівського лісомисливського господарства, як власне і усього Полісся, страждають від усихання та короїда. Нині уражена територія соснових насаджень становить 2200 га і має тенденцію до різкого збільшення.

«Якщо раніше хворіли переважно пристигаючі ліси, віком понад 80 роківто зараз інтенсивно всихають середньовікові насадження і навіть молоді лісові культури. До прикладу, у  2011 році площа суцільних санітарних рубок в лісгоспі становила 40 га,  у 2017 році вона зросла до 347 га», - каже директор Баранівського лісмисгоспу Анатолій Остудімов.

Як показує  досвід, першочергово інтенсивно гинуть одноярусні одновікові лісові масиви з однією чи двома основними породами, адже вони менш стійкі до різноманітних ризиків - вітровалів, ураження грибами, пошкодження шкідниками, особливо короїдами.

Тому цього року на усіх без винятку зрубах у лісомисгоспі створюватимуть мішані лісові культури. Їх площа сягатиме 300 га. Для цього підприємством заготовлено 3594 кг лісового насіння. В теплицях та розсадниках вирощено понад 2 мільйони сіянців.

Окрім основних лісоутворюючих порід мають і насіння супутніх та кущових: бузини червоної, липи дрібнолистої, клена гостролистого, вільхи чорної, ясена, калини тощо.

В минулому році  крім традиційних для території підприємства лісокультурних видів (сосни, дуба, вільхи, берези) створили і 2 гектари культур модрини європейської.


   прес-служба Баранівського лісмисгоспу

Немає коментарів:

Дописати коментар