Потрібні робітники на лісопильне підприємство в місті Баранівка. Тел. (098) 451-96-39.

02 червня 2017

За фактом забруднення річки Хомора розпочато досудове розслідування


За фактом забруднення невідомою речовиною річки Хомора розпочато досудове розслідування, в рамках якого керівництво Понінківської картонно-паперової фабрики викликали на допит, але ті не з’явилися.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Ми разом з представниками управління екології та природних ресурсів ОДА виїжджали та проводили нараду із головою Баранівської РДА Миколою Вельчинським та силовиками Баранівського району. Наразі за фактом забруднення невідомою речовиною річки Хомора розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 242 КК України», – повідомив заступник голови – керівник апарату Житомирської облдержадміністрації Олексій Ясюнецький.

Також він проінформував, що представники Держпродспоживслужби відібрали проби води. За результатами лабораторних досліджень від 13 травня встановлено: якість річкової води не відповідає гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками по інтенсивності запаху (фактично 5 балів при допустимому значенні - відсутність запаху), за вмістом завислих речовин (фактично 2,4 мг/м3 при допустимому значенні 0,75 мг/м3), плаваючих домішок (фактично виявлено плівка молочно-білого кольору при допустимому значенні - не допускається), по показниках жорсткості (фактично 10 мг-екв/м3 при допустимому значенні 7 мг-екв/м3), хімічному споживанню кисню (фактично 122 мг О2/м3 при допустимому значенні 30 мг О2/м3), окисності (фактично 28,7 при допустимому значенні 7,0).

Крім цього, в Полонському відділенні поліції ГУ НП в Хмельницькій області також відкрито кримінальне провадження, в рамках якого призначено експертизу. За результатами якої будуть прийняті процесуальні рішення, у тому числі оголошення підозри.

Наразі єдиним можливим джерелом забруднення може бути Понінківська картонно-паперова фабрика, втім, остаточно це буде відомо після отримання висновків експерта.

За інформацією Баранівського відділення поліції ГУ НП в Житомирській області в рамках досудового розслідування на допит викликали керівництво фабрики, але ті не з’явилися.

Нагадаємо, у Баранівському районі людям заборонили використовувати воду з річок.

фото прес-служби Житомирської ОДА

Немає коментарів:

Дописати коментар