Продаж, втановлення та ремонт кондиціонерів у Баранівці та ближніх містах і селах. Заправка автокондиціонерів. Магазин "ОКО" м.Баранівка, вул.Соборна, 6. Тел. (04144) 3-11-33, (067) 304-25-57.

29 червня 2016

Мешканцям Баранівського району пропонують добровільно здати зброю протягом місяця


З 1 по 31 липня на території Баранівського району триватиме місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв. Кожен житель має змогу передати до відділення поліції небезпечні предмети, що досі зберігалися незаконно, уникнувши при цьому відповідальності.

Про це місто Баранівка повідомили у Баранівському відділенні поліції.

"Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що за незаконне зберігання зброї, вибухових матеріалів та спеціальних засобів законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність", - йдеться у повідомленні.

Стаття 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) визначає покарання у вигляді накладення штрафу від 119 до 170 гривень з конфіскацією зброї або без такої. При повторному здійсненні правопорушення упродовж року передбачено штраф від 170 до 255 гривень з конфіскацією зброї.

Статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – караються штрафом до 850 гривень або громадськими роботами на строк від 120 до 240 год, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

"Разом з тим, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої", - зазначають у відділенні поліції.

У разі добровільної здачі незареєстрованої зброї чи спецзасобів, у подальшому, якщо вона не значиться в обліках як втрачена, викрадена чи не була знаряддям скоєння злочину, громадяни мають право зареєструвати здану ними зброю чи спецзасоби на своє ім’я.

Також у поліції нагадують всiм власникам мисливської, газової зброї та спецзасобів про необхiднність своєчасної пеpеpеєстpацiї та дотримання правил зберігання зброї.

З питань добровільної здачі зброї та можливості її реєстрації, правоохоронці просять звертатись до Баранівського відділення поліції за адресою: м. Баранівка, вул. Тищика, 7.

Прийом громадян здійснюється щодня з 9.00 до 17.00, тел. для довідок: 4-22-24 або 102.

Немає коментарів:

Дописати коментар