Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

22 березня 2016

У Баранівському районі до 1 вересня планують оптимізувати 7 навчальних закладів


До 1 вересня 2016 року у Баранівському районі планують оптимізувати 7 навчальних закладів. Передусім, йдеться про оптимізацію малокомплектних шкіл та розвиток мережі опорних шкіл.

Про це повідомляє радіо "Житомирська хвиля".

Обласний план оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів розроблений управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації спільно з місцевими органами влади. До 1 вересня 2016 року у Житомирській області планується оптимізувати 64 навчальні заклади. Економія коштів складатиме близько 10,8 млн грн.

Як повідомив начальник управління освіти і науки ОДА Вадим Калінін, наразі в області нараховується 120 малокомплектних шкіл, в яких навчається до 40 учнів у кожній.

План оптимізації на поточний рік – 64 школи, найбільше – у Баранівському (7 шкіл), Романівському (6 шкіл), Новоград-Волинському (5 шкіл) та Ружинському (5 шкіл) районах.

За словами начальника управління, найбільший опір закриттю малокомплектних шкіл існує з боку вчителів і батьків, але наголошує на тому, що передусім треба дбати про якісну освіту.

"Одним із способів вимірювання якості освіти може бути аналіз співвідношення річного оцінювання в школі та результатів ЗНО. Ми робили попередній аналіз: результати ДПА у формі ЗНО з української мови за показником "початковий рівень" показав виражену тенденція: чим менше учнів у школі, тим більший їх відсоток склали ЗНО на початковому рівні. Тобто, чим менше учнів, тим гірший результат", - наголосив Вадим Калінін.

Як зазначив голова облдержадміністрації Сергій Машковський, незважаючи на складність процесу оптимізації освітньої мережі, іншого виходу просто немає.

"Недостатність фінансового ресурсу на виплату заробітної плати в освітній галузі є майже у всіх. І я хочу вам сказати, що в цьому році не буде з держави фінансового ресурсу на недостатність. Ми зможемо сказати, що хтось там поганий десь зверху. Але люди будуть сидіти без зарплати і з місцевих бюджетів доведеться виділяти кошти на погашення заборгованості по заробітній платі та на оплату енергоносіїв", - зазначив голова ОДА.

фото з сайту Житомирської ОДА