25 березня 2015

З 1 квітня у Житомирській області діятиме заборона на лов риби та раків


З 1 квітня у Житомирській області встановлено весняно-літню заборону на вилов водних ресурсів на період нересту риби і відтворення інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області.

Наказ про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області опублікований на офіційному сайті управління рибоохорони в Житомирській області.

«1. Встановити весняно-літню заборону на вилов водних ресурсів на період нересту риби і відтворення інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у такі строки:

- на річках та їх притоках з 01 квітня по 20 травня;
- на водосховищах та ставках з 01 квітня по 10 червня;
- у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів (в межах діяльності управління) з 01 квітня по 30 червня.

2. Заборонити всякий лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню, в період з 01 квітня по 20 червня і з 15 липня по 05 вересня, під час виношування ікри, личинок, першої і другої линьок», - йдеться у наказі.

Окрім того, у терміни, вказані у пункті 1 наказу, забороняється пересування будь-яких плавзасобів, що належать фізичним та юридичним особам, за винятком суден контролюючих органів, що застосовуються для виконання службових обов’язків.

Також в період нересту риби забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання.

Однак на період весняно-літньої заборони дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок та за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком або спінінгом.

Місцями нересту вважаються мілководні, зарослі вищою водяною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережна рослинність на річках, озерах, водосховищах, штучних водних об’єктах.

Наказом передбачено посилення охорони водойм, особливо нерестовищ і шляхів підходу до них плідників риб.

фотокопії сайту управління рибоохорони в Житомирській області

4 коментарі:

  1. Анонім26.03.15, 08:11

    От нехай наш Держлісмисгосп розповість як він бореться з браконьєрами на річках.
    Бував на днях проїздом біля головної кантори так там прямо навпроти неї все вздовж і поперек перегороджено сітками і це серед білого дня, прямо перед носом у Остудімова.
    Не соромно ?? адже коли трохи почитати пресу то можна дізнатись що наш Держлісмисгосп один з найкращих в Україні.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім28.03.15, 07:01

      найкращий, бо, напевне, риба та на "верхи" поїде

      Видалити
  2. Колобок29.03.15, 20:53

    витравили все що могли а тепер будуть "захищати" :)

    ВідповістиВидалити
  3. Анонім18.07.15, 00:55

    ви хоч раз бачили що коять браконьєри щодня на річці ?
    і ви говорите про правила а хто дивиться щоб їх виконували наш рибнадзор це одні з найзаклятіших браконьєрів району і ловлять вони не тільки сітками а й током

    ВідповістиВидалити