17 березня 2015

Екологи попереджають про штрафи за спалення бур’яну та сухої трави


З настанням весни населення традиційно спалює рослинність, промислові та побутові відходи. Міста та райони потерпають від диму та вогнищ, що призводить до погіршення екологічної ситуації, а спалення та випалювання сухої рослинності заборонене діючим законодавством.

При підпалі трави гине уся корисна мікрофлора ґрунту, у тому числі й та, яка допомагає рослинам протистояти хворобам. На відновлення потрібен час, якраз найцінніший весняний час, коли рослини набирають силу. У вогні можуть загинути і постраждати тварини, що плазують, земноводні; особливо новонароджені зайчата, їжаки, жаби. При сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі тварини, що живуть в сухій траві та на поверхні ґрунту.

Спалюючи траву в місті, ви спалюєте й ті солі важких металів, що осіли на листі, траві, а також вибрані рослинами з ґрунту – такий дим отруйний.

У сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи леткі токсичні органічні і неорганічні сполуки. При випалюванні трави уздовж автодоріг відбувається забруднення повітря важкими металами.

Екологи нагадують, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: на громадян – від 170 грн. до 340 грн., на посадових осіб від 850 грн. до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн., на посадових осіб від 1190 грн. до 1700 грн.

За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб на суму від 850 грн. до 1700 грн.

Крім того, при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення, тяжкість їх наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України передбаченакримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-ебезпечним способом. Винні особи караються штрафом від трьохсот від п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області закликає жителів міст та населених пунктів не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоду своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу.

У разі виявлення випадків спалювання сухої рослинності та відходів дзвоніть на телефон «гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.

10 коментарів:

  1. Анонім17.03.15, 14:59

    Яка схема виявлення екологічною інспекцією даних підпалів? Які окуляри треба купити працівникам (напевно +10), щоб вони все-таки побачили той дим, який стоїть із білого дня до вечора починаючи із центру Баранівки і закінчуючи околицями міста? Відкрийте очі, пройдіться по вулицях і побачите.

    ВідповістиВидалити
  2. Анонім18.03.15, 08:24

    такі ж самі, щоб побачити стільки незаконно вирізається лісу (окуляри :-)) )

    ВідповістиВидалити
  3. Анонім18.03.15, 11:09

    Цілком підтримую !

    ВідповістиВидалити
  4. У міській раді окремо є людина, яка має ходити та скаладати протоколи (штрафувати) всіх у кого щось не так. Біля подвір*я купа гною чи піску наприклад. Саме на дорозі (не у подвір*ї). За те саме спалювання і т.д. Скажіть хто-небудь, скільки протоколів за рік ця людина склала і на яку суму заплачено штрафів?

    ВідповістиВидалити
  5. Анонім19.03.15, 08:11

    Перш ніж складати протокол за купу піску потрібно налагодити боротьбу з більш кричащими злочинами: скільки є людей передавлено, і ніякого при цьому навіть протоколу не складено, скільки лісу вирізано і ріжеться на даний момент і нічого, а земельні махінації та інші корупційні діяння, а офіційне оформлення людей на роботу і т.д.

    ВідповістиВидалити
  6. Сергій19.03.15, 14:40

    Ото хай міська рада прямо зараз піде і оштрафує сама себе. Навпроти костьолу поприбирали узбіччя дороги, зібрали сміття в купи і запалили прямо там же на узбіччі серед божого дня (пів-на-другу). Результат - від костьолу до Случі дихати нема чим. Я так розумію, їхня ж комунальна служба займається впорядкуванням узбіч ? А як скажуть що вони ні при чому - то хто тоді "при чому"? Що не не знають що на підпорядкованій території діється. Нехай розбираються. І починають з себе.

    ВідповістиВидалити
  7. Тарас20.03.15, 21:46

    Традиція спалювати торішнє сміття весною прийшла із села, але жоден розумний господар не випалював травостій, бо він знав, що з ним вигорає коріння корисних трав, а різні бур`яни кореняться глибоко і тому для них це навіть не шок. Думати - це теж сільська традиція.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім21.03.15, 13:25

      Це точно. А ще селянам вистачало глузду почекати поки все те, що має спалюватись добре висохне, а не диміти тим сміттям першого погожого дня після морозної ночі, ніби це останній сонячний день.

      Видалити
  8. Анонім23.03.15, 16:53

    А ще краще - збити ящик вкінці городу і все туди скидати (сухе листя, зілля протягом літа і т.д.). Дно ящика застелити клійонку, щоб не вростало. І через 2 роки у вас чудовий перегній.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім23.03.15, 21:07

      Користуюсь таким ящиком років 15, але без жодного дна, натомість вкопався десь на пів метра + висота ящика така ж - це "інтернетна" компостна яма, перепріває все, крім пластику, колгот, китайської білизни, шиферу і т.п.

      Видалити