Практично вся вода з громадських та більшості приватних шахтових колодязів у Баранівці має перевищений вміст нітратів. Фахівці радять використовувати воду з місцевого водогону.
За словами начальника Новоград-Волинського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Житомирській області Юрія Козиря, при нормі 50 мг/куб. дм. вміст нітратів у питній воді складає до 200 мг. Тож питання, де брати якісну воду для споживання та приготування їжі, надзвичайно актуальне у Баранівці. Юрій Козир радить використовувати у цих цілях воду з місцевого водогону.
«Я рекомендую брати воду з водогону, яка після введення в експлуатацію станції зі знезалізнення, відповідає усім нормативам. Звичайно, можуть бути мінімальні проблеми у той день, коли по якійсь причині припиняється подача води. Тоді стає помітною каламутність та дещо збільшується вміст заліза, але це питання кількох годин, потім стан нормалізується. Загалом вміст заліза у воді з місцевого водогону складає 0,1 мг на дм куб., що в 2-3 рази нижче відповідних рекомендованих норм. Інші показники також відповідають нормативам», - розповів начальник міжрайонного управляння Держсанепідслужби.
Для забезпечення місцевих мешканців якісною питною водою нещодавно в центрі Баранівки запрацював спеціальний автомат. І хоча офіційного відкриття «Джерельця» ще не було, протягом тижня мешканці міста вже придбали близько 250 літрів доочищеної води, яка подається з місцевого водогону.
За словами Баранівського міського голови Анатолія Душка, в «Джерельці» встановили обладнання, рекомендоване харківським спеціалізованим підприємством, що дозволяє зменшити вміст заліза та кремнію у воді.
«У новозбудованому зрубі ми встановили систему водоочистки. Вода з центральної мережі, що поступає з 4-5 свердловини, у нас гарної якості і не хлорована, але в ній забагато заліза та кремнію. Тому перед закупкою обладнання ми провели лабораторне дослідження води і надіслали його результати спеціалізованому підприємству в Харків. Там нам запропонували, що треба робити, щоб наша вода була практично ідеальною», - розповів міський голова.
Сьогодні в такому «банкоматі» води, де є монето- та купюро приймач, мешканці Баранівки можуть придбати очищену питну воду за 50 коп/літр та мінералізовану – за 60 коп/літр.
За словами мера Анатолія Душка, про можливість придбати очищену питну воду в «Джерельці» поки що знає зовсім небагато людей, однак він сподівається, що після офіційного відкриття послугами «банкомату» питної води користуватиметься багато людей.
от і добре, а з офіційним відкриттям, напевно, не варто поспішати, якщо з верхніх щаблів декларуються наміри щодо скорочення бюрократичних лабіринтів
ВідповістиВидалити