19 липня 2014

В управлінні соцзахисту Баранівської РДА розповіли, чому зменшилась допомога на дітей


У 2014 році відбулись зміни законодавства, які стосуються виплат державних соціальних допомог сім’ям з дітьми. Деякі баранівські родини уже в липні змогли відчути ці зміни на собі, недорахувавшись певної суми коштів на своєму рахунку.

Чому у липні зменшився загальний розмір допомоги та на які ще зміни слід очікувати баранівським родинам, які виховують маленьких дітей, розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Баранівської райдержадміністрації Людмила Куцан.

«З 1 липня виключено статтю закону, яка стосується виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Тому звичні 130 грн. уже не нараховуються. На них деякі родини можуть розраховувати, коли, наприклад, перша дитина, що народилась до липня 2014 року, досягне 2-річного віку. Тоді цій родині припиниться виплата одноразової допомоги при народженні. Однак така сім’я продовжуватиме отримувати допомогу в мінімальному розмірі – 130 грн. до того моменту, поки дитині не виповниться 3 роки», - розповіла Людмила Куцан.

Крім того, з 1 липня змінено розмір допомоги при народженні дитини. Незалежно від того, яка дитина буде народжуватися – перша, друга чи третя, виплата при народженні становитиме 41 тис. 280 грн. Разова виплата даної допомоги складатиме 10 тисяч 320 грн., решта суми виплачуватиметься рівними частинами по 860 грн. щомісяця до досягнення дитиною 3-х років.

Разом з тим, за словами начальника управління праці та соцзахисту населення, деякі зміни законодавства дозволять мешканцям Баранівки трохи зекономити на сплаті житлово-комунальних послуг. Мова йде про зміни в частині компенсаційних виплат, які регламентуються новою постановою Кабміну, щодо посилення соцзахисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги.

«До нас надходить багато звернень від родин з дітьми і ми їм роз’яснюємо, що з 1 липня допомога по догляду за дитиною до 3-х років відмінена. Але вони мають право на державну допомогу для малозабезпечених сімей. Такий вид допомоги обраховується, виходячи з даних про доходи сім’ї за останні 6 місяців», - розповіла Людмила Куцан.


Малозабезпечена родина може розраховувати на компенсацію тієї суми, яку вона мала б переплатити після підвищення тарифів на комунальні послуги.

Отримати такі компенсації можуть родини, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Як відомо, з 1 січня 2014 року прожитковий мінімум складає:
  • для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;
  • для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;
  • для працездатних осіб - 1218 грн.;
  • для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.
Для призначення компенсації родина має звернутися до соцзахисту з відповідною заявою, довідкою про склад сім’ї та довідкою про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому будинку. Далі організації, що надають послуги, мають дати інформацію про розмір платежів сім’ї до та після підвищення тарифів. На основі усіх цих даних соцзахист розраховує розмір компенсації і у 10-денний строк повідомляє про це заявника.

В подальшому обрахований розмір компенсації щомісяця перераховуватиметься підприємствам, які надають комунальні послуги, і зараховуватиметься на особові рахунки заявника. Але є один важливий момент, для одержання компенсації сім’я має регулярно сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, бо в іншому випадку - надання компенсації припиниться.

Немає коментарів:

Дописати коментар