Рухомий рядок вільний для замовлення. Телефонуй (067) 597 3 587

31 травня 2015

У Баранівці перевірятимуть транспорт, який заїжджатиме на територію ТОВ "Еко Нова"


26 травня члени громадської ради вирішили встановити найближчим часом блокпост і спільно з правоохоронцями перевіряти транспорт, який заїжджатиме на територію підприємства ТОВ "Еко Нова".

За словами голови Баранівської райдержадміністрації Миколи Вельчинського, зібратися вже вчетверте з початку року їх спонукала публікація у ЗМІ про те, що керівництво ТОВ "Еко Нова" оголосило про запуск найближчим часом лінії по утилізації пестицидів I-III класу небезпеки.

Як повідомив депутат Баранівської районної ради Аліджан Курбатов, громадська рада по усуненню порушень в отриманні спеціальних дозволів на поводження з небезпечними відходами ТОВ "Еко Нова" була створена у грудні 2014 року та на сьогоднішній день нараховує близько 40 членів.

За час її існування було зібрано 1539 підписів мешканців міста Баранівка проти будівництва ТОВ "Еко Нова" та направлено звернення до Генеральної прокуратури України із заявою про надання правової оцінки стосовно видачі Міністерства екології ліцензії на право поводження з небезпечними відходами ТОВ "Еко Нова" на теритрої міста Баранівки.

Листом, датованим 7 травня, з ГПУ прийшла відповідь, що вирішення даного питання за територіальною юрисдикцією належить до компетенції прокуратур м. Києва та Житомирської області, яким і доручено організувати належну перевірку.

15 травня прокуратура міста Києва надіслала для розгляду звернення щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, а також інших питань до прокуратури Солом'янського району міста Києва.

22 травня прокуратура Солом'янського району м. Києва спрямувала звернення за фактом зловживання службовим становищем, службового підроблення посадовими особами Департаменту дозвільно-ліцензійної діяльності та регуляторної політики Мінекології начальнику Солом'янського РВ ГУМВС України в м. Києві.


"Одночасно ми плануємо від імені громади подати позов до Баранівського суду про закриття цього підприємства і забрати ліцензію, щоб це було рішення суду. Я думаю найближчим часом такий позов буде складений і поданий до суду", - сказав Микола Вельчинський.

"Буде цивільний позов порядку загального нагляду до суду загальної юрисдикції в зв'язку з порушенням громадянських, законних прав. Ця позовна заява йде до посадових осіб ТОВ "Еко Нова" і Баранівського міського голови Анатолія Душка, оскільки його погодження чи його підпис послужив підставою для Міністерства екології для надання ліцензії, оскільки вони на нього посилаються", - додав Аліджан Курбатов.


Крім того, представники громадської ради повідомили, що планують провести виїзне засідання комісії обласної ради, на яке постараються залучити максимальну кількість людей.

"Я думаю, що там повинен бути і міський голова, який заявляє, що він обурений діяльністю ТОВ "Еко Нова", представники ТОВ "Еко Нова", які повинні пояснити де вони все це взяли та інші контролюючі структури. Бо якось так трапилось, що ТОВ "Еко Нова" отримало ліцензії обійшовши всі дозвільні структури Житомирської області. Єдина структура, яка погодила це одноосібно - міський голова Баранівки", - сказав Аліджан Курбатов.

Також представники громадської ради повідомили, що вони написали лист генпрокурору Віктору Шокіну та головам п'яти депутатських фракцій Верховної Ради України.